Domowy Kościół

Duszpasterstwa

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie.
Założycielem DK jest ks. Franciszek Blachnicki, który połączył swoje doświadczenia z Oaz dla dzieci i młodzieży z charyzmatem międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame tworząc ruch, który szczególną uwagę zwraca na duchowość małżeńską, czyli dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem.

Członkami Domowego Kościoła są pary małżeńskie połączone sakramentem małżeństwa, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną dla nich formację. Małżeństwa skupione są w tzw. kręgach Domowego Kościoła pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Krąg powinien być urzeczywistnieniem ideału życia wspólnoty chrześcijańskiej oraz stałym źródłem jego odnowy w poszczególnych małżeństwach. Konieczne jest więc uczestnictwo każdego małżeństwa w comiesięcznych spotkaniach kręgu.

Spotkania odbywają się w obecności kapłana, raz w miesiącu, w mieszkaniach poszczególnych małżeństw.

Księdzem opiekunem jest Ks. Proboszcz Paweł Szymański FDP.