Kaplica św. Antoniego w Warząchewce Polskiej

Bez kategorii

Na terenie parafii znajduje się kaplica św. Antoniego w Warząchewce Polskiej, w której również posługują Księża Orioniści z włocławskiej wspólnoty zakonnej. Miejscowym duszpasterzem przez wiele lat był ks. Grzegorz Szmyt FDP. Obecnie posługuje tam ks. Dyrektor Józef Pilich FDP. Duszpasterstwo w kaplicy św. Antoniego skupia mieszkańców pobliskich miejscowości – Warząchewki Polskiej, Warząchewki Królewskiej, Pińczaty i Płaszyzny. Przy kaplicy działa Liturgiczna Służba Ołtarza skupiająca  dużą liczbę młodych ludzi posługujących podczas Mszy świętych i nabożeństw. W Warząchewce Polskiej mieści się również Szkoła Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, której patronem jest błogosławiony ks. Franciszek Drzewiecki FDP, co sprawia że szkoła jest w pewien sposób związana z naszym Zgromadzeniem. Szkoła jest mocno zaangażowana w życie miejscowej wspólnoty parafialnej.

Msze święte w kaplicy św. Antoniego w Warząchewce Polskiej sprawowane są w niedziele o godz. 9:30 i 11:30.