Wspólnota Ducha Świętego Effatha

Duszpasterstwa

„A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją”.
Spotykamy się na modlitwie w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku (osiedle Kazimierza Wielkiego ul. Ostrowska 8, dolny Kościół).

Do naszej wspólnoty zapraszamy wszystkich, młodych i dorosłych. Wspólnie uwielbiamy Boga, podczas wspólnej modlitwy zanikają wszelkie różnice wiekowe.

Gromadzimy osoby kochające Boga, pragnące wzrastać w wierze, chcące dzielić się doświadczeniem Miłości Bożej z innymi. Staramy się żyć Słowem Bożym.

Nasze poniedziałkowe spotkania odbywają się w cyklu formacyjnym:

1. Spotkanie modlitewne, uwielbienie, rozważanie Słowa Bożego, katecheza ( dwa razy w miesiącu, każde spotkanie poprzedza dziesiątka Różańca Świętego)
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, modlitwa wstawiennicza, modlitwa kapłańska z nałożeniem rąk.
  3. Msza święta wspólnotowa, we wszystkich naszych osobistych i wspólnotowych intencjach.

Angażujemy się w szereg różnych przedsięwzięć np. braliśmy czynny udział w organizacji pierwszego we Włocławku marszu dla życia i rodziny, uczestniczyliśmy w ewangelizacji Lichenia  w sierpniu oraz 3 września 2017 roku ewangelizowaliśmy wspólnie z Forum Ewangelizacji Włocławka Śródmieście Włocławka. Czynnie bierzemy udział we mszach świętych odprawianych w różnych parafiach w intencji Włocławka i mieszkańców.

Jesteśmy wspólnotą otwartą, każdy jest cenny w oczach Boga, czekamy na Ciebie…