Festiwal Deo Gratias 2018

*

W dniach 19-20 październik br. w parafii NSJ we Włocławku odbył się już XI Orioński Festiwal Piosenki Religijnej DEO GRATIAS. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować J.E. Ks. Bp. W. Meringowi za objęcie patronatu nad festiwalem. Dziękujemy patronom medialnym – gazetom: „Niedziela”, „Nasz dziennik” oraz „Idziemy”, portalom internetowym „Orione.pl” „Q4.pl”, „promocjewloclawskie.pl”, Radiu Hit, Fundacji Ks. Orione Czyńmy dobro. Nasze podziękowania kierujemy w stronę Ks. Proboszcza Pawła Szymańskiego FDP za organizacje już po raz jedenasty tego festiwalu. Dziękujemy jury: p. Michałowi Lorek, p. Wojciechowi Hamkało, p. Annie Grabowskiej-Dąbek, s. Sylwii Bigaj i Ks. Pawłowski Szymańskiemu FDP. Dziękujemy akustykom z Torunia z Panem Andrzejem Tlałka z ekipą, studio filmowemu Wojciech Trząsalski, konferansjerowi Mateuszowi Wojtczakowi.
W pierwszym dniu festiwalu, w piątek wystąpiło 15 wykonawców z terenu Włocławka. W sobotę, drugiego dnia festiwalu wystąpiło 25 wykonawców. Na uczestników festiwalu godz. 12.30 czekał smaczny obiad przy gotowany przez Ks. Proboszcza i wolontariuszy świetlicy Trampolina, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w piątek i w sobotę. Po przerwie w przesłuchaniach o godz. 15.00 uczestnicy mogli wysłuchać koncertu zespołu „Trampolina” z parafii NSJ we Włocławku, Po burzliwych naradach o godz. 16.00 Jury podało wyniki festiwalu:
Kategoria dziecięca – soliści:
Nagroda specjalna dla Hanny Erdman ze Żnina i Alicji Leśniewskiej ze SP w Wichowie
2 miejsce dla Zuzanny Giszczak z parafii NSJ we Włocławku, Marii Lewandowskiej ze SP w Jastrzębie, Marii Traczyk i Wiktorii Rosa z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie
3 miejsce dla Anny Zarzyckiej z parafii NSJ we Włocławku, Martyny Morawskiej, Tymona Wolaka, Zofii Badetko, Gabrieli Kupiec, Zuzanny Wielądek, Bogumiły Bereda, Aleksandry Zakrzewskiej, Wiktorii Werstak z parafii św. Józefa Robotnika

Kategoria zespoły dziecięce:
1 miejsce „Na duchową nutę” z parafii Ducha Św. w Michelinie
2 miejsce Zespół Krystyny Głuch z parafii św. Józefa w Wołominie
3 miejsce Schola „Nazaret” z parafii św. Józefa w Wołominie

Kategoria młodzieżowa – soliści:
Nagroda specjalna dla: Aleksandry Wilińskiej z parafii NSJ we Włocławku, Szymona Wolaka z parafii św. Józefa w Wołominie, Michała Kamińskiego z Lipna, Marty Bielawskiej ze ZSK im. Ks. J. Długosza we Włocławku
1 miejsce dla Nicoli Celmer z Lipna
2 miejsce dla Aleksandry Erdman ze Żnina, Martyny Sarzyńskiej ze ZSCh we Włocławku, Katarzyny Wojciechowskiej z SOW we Włocławku, Wiktorii Jankowskiej ze ZSK im. Ks. J. Długosza we Włocławku, Klaudii Chłopeckiej z Lipna, Weroniki Morawskiej z parafii NMP Królowej Polski we Włocławku i Sandru Nejman z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie
3 miejsce dla Gabrysi Borkiewicz z parafii NSJ we Włocławku

Kategoria zespołu młodzieżowe:
1 miejsce dla Zespołu z MOW we Włocławku oraz scholii „Te Deum laudamus” z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie
2 miejsce dla Trio z ZST we Włocławku
3 miejsce dla Zespołu Sursum Corda z parafii NSJ we Włocławku

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i statuetki za udział w festiwalu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zajętych miejsc. Zapraszamy za rok.