III Dzień Ministrancki w Warszawie

W sobotę 21 kwietnia w Warszawie odbył się III Prowincjalny Dzień Ministranta Oriońskiego.

Centralnym punktem była Msza św. której przewodniczył ks. Prowincjał Krzysztof Baranowski, homilię wygłosił ks. Marcin Chrzęszczyk – referent ministrancki w zgromadzeniu ks. Orionistów, który w swoim słowie życzył zebranym, aby służba ministrancka była przede wszystkim pięknym wyrazem wiary w Jezusa Chrystusa i w Jego obecność na ołtarzu i we wszystkich znakach liturgicznych.

Po Mszy św. każdy uczestnik spotkania otrzymał okolicznościową pamiątkę, którą była koszulka z logo Parafii św. Alojzego Orione w Warszawie na awersie i portretem ks. Alojzego Orione na odwrocie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Warszawy. Po powrocie miał miejsce obiad w formie grilla oraz prezentacja przedstawiająca życie i działalność św. Alojzego Orione.

Na koniec ks. Marcin Chrzęszczyk podziękował wszystkim za udział w spotkaniu i zaprosił na kolejny Dzień Ministranta, który odbędzie się w Zduńskiej Woli. Po wspólnym błogosławieństwie na rozesłanie udzielonym przez wszystkich kapłanów obecnych na spotkaniu, każdy z uczestników otrzymał książkę o życiu ks. Alojzego Orione.

Foto by Michał T. i kl. Dawid Sz.