2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy skorzystali z tego czasu łaski i zbawienia. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej pana Benona Wylęgałę, założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska Białej, który poprzez projekcję filmów i swoje świadectwo pomoże nam je przeżyć. W poniedziałek i wtorek Msze święte o godzinie 7.30, 10.00 i 18.00 a po nich projekcje filmów. Zapraszamy. Skorzystajmy również z sakramentu pokuty nie odkładajmy go na sam koniec bo możemy nie zdążyć.

2. Dzisiaj o godzinie 10.00 Msza święta dla Bierzmowanych, a o 11.30 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.

3. Dzisiaj swoją modlitwą otaczamy Kościół na Wschodzie, a po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla naszych braci i sióstr w wierze. Za każdy gest solidarności z nimi serdecznie dziękujemy.

4. Spotkania roratnie dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.00. Przynosimy ze sobą lampiony i serduszka. Od środy już normalnie od godziny 18.00.

5. W zakrystii możemy nabyć opłatki na stół wigilijny, które zostały poświęcone. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił na terenie Parafii do chodzenia po domach i rozprowadzania opłatków, są to zwykli naciągacze. Ofiary złożone za opłatek przeznaczone są na utrzymanie naszej świątyni.

6. Przy wyjściu z Kościoła u pań ze Wspólnoty Żywego Różańca możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Cena małej świecy 5 zł, a dużej 15 zł. Zachęcamy do kupna, aby w ten sposób wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę – św. Łucję; w czwartek – św. Jana od Krzyża.

8. W piątek 15 grudnia Wspólnota Effatha zaprasza na godzinę 19.00 na projekcję filmu „ Proroctwo”.

9. Świetlica „ Trampolina” ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci „ Gdyby Chrystus narodził się dziś” . Wykonane prace zanosimy do naszej świetlicy.

10. W przyszłą niedzielę nasza Świetlica „ Trampolina” organizuje kiermasz świąteczny, zachęcamy do kupna i wsparcia działalności naszej świetlicy.

11. W przyszłą niedzielę 17 grudnia o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy.

12. Informujemy Parafian, że od nowego roku zmieni się rozkład odprawianych Mszy świętych w tygodniu. Msze święte będą odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.30.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i pamiętamy o was w modlitwie.

14. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii. Są też do nabycia piękne kalendarze na 2018 rok. Zachęcamy do kupna.

15. W tym tygodniu do Pana odeszli: Andrzej Masłowski, Renata Okońska, Krystyna Gralak i Tomasz Cieśliński.Wszystkich zmarłych Parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…