Informacje parafialne, Parafia

6 Niedziela Wielkanocna
21 maja 2017 r.

1. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa obiecuje posłanie nam Ducha Świętego. Bo dopiero umocnieni Jego mocą nie zagubimy celu naszego życia.

2. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP. Odbywają się one codziennie w naszej Parafii o godzinie 17.30.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – NMP Wspomożycielkę Wiernych; w piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana.

5. We wtorek o godzinie 19.00 w górnym Kościele odbędzie się generalna próba przed Sakramentem Bierzmowania.

6. W środę o godzinie 19.00 w górnym Kościele spowiedź dla młodzieży bierzmowanej i ich świadków i rodziców.

7. W czwartek 25 maja o godzinie 17.00 w górnym Kościele J.E. ks. Biskup Stanisław Gębicki udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy na tę uroczystość i modlitwę w intencji naszej młodzieży. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godzinie 16.30. Zapraszamy.

8. W czwartek imieniny obchodzi ks. Grzegorz Szmyt. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej. Zapraszamy na Mszę świętą w piątek 26 maja o godzinie 18.00 sprawowaną w intencji solenizanta do dolnego Kościoła.

9. W piątek Dzień Matki. Swoją modlitwą obejmijmy nasze mamy :dla żyjących prośmy o potrzebne łaski, zdrowie, a zmarłym wypraszajmy wieczne zbawienie.

10. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

11. W sobotę 27 maja zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną poznawać ks. Orione na spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego o godzinie 16.30 do salki parafialnej.

12. W następną niedzielę świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

13. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie. Tegoroczne hasło to : „ Idź i kochaj!” Wyjazd 3 czerwca w sobotę o godzinie 9.00 rano. Powrót w godzinach nocnych. Koszt to 50 zł ( w tym autokar, ubezpieczenie, wpisowe na Lednicy). Zapisy i informacje u ks. Michała, bądź w zakrystii po Mszach świętych . Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do 31 maja. Nie może tam Ciebie zabraknąć!

14. W przedszkolu „ Kraina bajek”, mieszczącym się przy naszej Parafii przyjmujemy zapisy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na rok szkolny 2017/2018. W wyjątkowych przypadkach przyjmujemy dzieci poniżej 2,5 roku. Od września 2017 roku w naszym przedszkolu będzie funkcjonował oddział integracyjny dla dzieci o obniżonym poziomie intelektualnym. Ilość miejsc ograniczona. Przedszkole jest czynne od 7.00 do 16.00. W przedszkolu odbywają się zajęcia: język angielski – dwa razy w tygodniu, zajęcia plastyczne, rytmiczne, ogólnorozwojowe oraz zajęcia dydaktyczno- wychowawcze, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie przedszkola.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i pamiętamy o was w modlitwie.

16. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

17. W tym tygodniu do Pana odeszli: Jan Kowalewski, Janina Sielaszuk, Halina Bączkowska, Zofia Olszewska, Bronisława Wiśniewska i Genowefa Zażdżyk