XII Niedziela Zwykła
25 czerwca 2017 r.

1. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii : w środę – wspomnienie św. Ireneusza,biskupa i męczennika; w czwartek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła .

3. W czwartek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadźmy się na Mszy świętej, aby w szczególny sposób modlić się w intencji papieża Franciszka, następcy św. Piotra, aby Bóg go zachować raczył w zdrowiu i mocy Ducha Świętego dla Kościoła powszechnego. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu swoje imieniny obchodzą : ks. Proboszcz Paweł Szymański, ks. Paweł Bednarek i pan organista Paweł Kołata. Solenizantom składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa św. Pawła. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy w intencji solenizantów w czwartek na Mszy świętej o godzinie 18.00.

4. Rozpoczął się czas wakacji. Będziemy przebywać w różnych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Zechciejmy zorientować się gdzie jest Kościół, w jakich godzinach sprawowane są nabożeństwa, abyśmy mogli w niedzielę i święta nakazane spełnić obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Uroczystości odpustowej i festynu parafialnego. Bóg zapłać liturgicznej służbie ołtarza: Ministrantom, Ministrantom Honorowym, Szafarzom, dzieciom sypiącym kwiaty, ceremoniarzom: Kacprowi Antosikowi, Kacprowi Kotkiewiczowi, kapłanom, szczególnie ks. Marcinowi i ks. Michałowi ,siostrom zakonnym, panu organiście Pawłowi, panu Jakubowi Zemlakowi, wolontariuszom z Trampoliny, wspólnotom Effatha i Tabita, panu Mateuszowi Wojciechowskiemu, oraz Wam drodzy bracia i siostry za waszą obecność. Niech hojny Bóg Wam wszystkim błogosławi.

7. W przedszkolu „ Kraina bajek”, mieszczącym się przy naszej Parafii przyjmujemy zapisy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na rok szkolny 2017/2018. W wyjątkowych przypadkach przyjmujemy dzieci poniżej 2,5 roku. Od września 2017 roku w naszym przedszkolu będzie funkcjonował oddział integracyjny dla dzieci o obniżonym poziomie intelektualnym. Ilość miejsc ograniczona. Przedszkole jest czynne od 7.00 do 16.00. W przedszkolu odbywają się zajęcia: język angielski – dwa razy w tygodniu, zajęcia plastyczne, rytmiczne, ogólnorozwojowe oraz zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie przedszkola.

8. Informujemy Parafian, że z dniem 1 lipca do końca sierpnia w ciągu tygodnia nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.00 rano, a w niedzielę Mszy świętej o godzinie 13.00. Ze względu na małą frekwencję w czasie wakacji i duchotę wszystkie Msze święte w niedzielę będą odprawiane w dolnym Kościele. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna we wtorek, środę i czwartek w godzinach od 16.00 do 17.30.

9. Przypominamy, że w Kościele zawsze obowiązuje godny strój, również w okresie letnim. Dlatego prosimy o właściwy ubiór u pań jak i u panów. Przypominamy, że ramiona winny być zakryte. Nie wypada przychodzić w krótkich spodniach. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonu komórkowego przed wejściem do Kościoła.

10. Zachęcamy do wyjazdu na spotkanie „ Jezus na stadionie”, które odbędzie się 1 lipca w Warszawie na Stadionie Narodowym. Spotkanie poprowadzi o. John Boshobora. Szczegóły dotyczące wyjazdu i zgłoszeń na plakacie w gablocie parafialnej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i pamiętamy o was w modlitwie.

12. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

13. W tym tygodniu odeszła do Pana : Elżbieta Kucharska.Wszystkich zmarłych Parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…