20 Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego.

2. Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem dla tych, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do „Domu Ojca”.

3. Pod wpływem dzisiejszej liturgii słowa, warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu?

4. Bardzo serdecznie pragniemy powitać w naszej Parafii nowych kapłanów: ks. Dyrektora Józefa Pilicha i ks. wikariusza Dymitra Szostakowicza. Życzymy im , aby w naszej wspólnocie czuli się jak najlepiej i aby Duch Święty obdarzał ich potrzebnymi darami w pracy duszpasterskiej. Polecajmy ich naszej modlitwie!

5. Mamy sierpień. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i modlitwy za osoby uzależnione, aby przy pomocy i wsparciu osób bliskich mogły wyjść z nałogu.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X, papieża; we wtorek – NMP Królowej ; w czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.

7. W piątek 25 sierpnia zapraszamy wszystkich o godzinie 19.30 do dolnego Kościoła na kolejny Wieczór Chwały.

8. W sobotę zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny – Matkę Boską Częstochowską. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.30, 10.00 i 18.00.

9. Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100- lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia tajemnica” w kinach od 18 sierpnia. Zapraszamy.

10. „Trampolina” już po raz kolejny dzięki wsparciu Fundacji „ Anwil dla Włocławka” organizuje półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży w ostatnim tygodniu wakacji. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00 do 14.00. W programie gry i zabawy językowe, park linowy, Multikino oraz wodne atrakcje na Przystani nad Wisłą. Zapisy w świetlicy „Trampolina” do czwartku 24 sierpnia.

11. Nasza Parafia organizuje wyjazd w dniu 2 września na Lednicę Seniora. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u ks. Proboszcza i w zakrystii. Zachęcamy wszystkie osoby, a szczególnie te, które jeszcze nie były do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Są jeszcze wolne miejsca.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i pamiętamy o was w modlitwie.

13. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia zbiórka do puszek dla osób poszkodowanych podczas ostatnich nawałnic, które nawiedziły Polskę. Za każdy gest solidarności z naszymi braćmi i siostrami, serdecznie dziękujemy.

14. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

15. W tym tygodniu odeszli do Pana : Barbara Hołtyn i Tomasz Szczęsny.Wszystkich zmarłych Parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…