Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 
3 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi o. Paweł Burda redemptorysta ze Szczecinka, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Prosimy rodziców o zainteresowanie się dziećmi i młodzieżą, aby wzięli w tych rekolekcjach udział. Spotkania w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 8.30 młodzież z Zespołu Szkół Samochodowych i Mlodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, o godzinie 10.00 klasy 6 i 7 szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne, o godzinie 11.30 klasy 0-5.

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. W tym roku poprowadzi je o. Stefan Kawula, redemptorysta ze Szczecinka. Plan rekolekcji jest następujący: w niedzielę nauka rekolekcyjna na każdej Mszy Świętej; w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o 7.00, 10:00, 18:00 oraz o 16:00 w kaplicy na Warząchewce.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 17.15; w niedzielę o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje ciemnicy i grobu Pana Jezusa oraz na świece i kwiaty.

4. We wtorek 6 marca ropzoczyna się Kurs Alpha dla dorosłych. Kurs ten jest dla każdego, kto chce przeżyć nawrócenie, odnowić swoją wiarę, pogłębić relację z Bogiem. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej, plakatach oraz ulotkach. Zaprasza wspólnota Tabita.

5. We wtorek 6 marca po Mszy Świętej o godz. 18:00 spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckich. Zapraszamy.

6. W sobotę 10 marca o godz. 18:00 w naszej Parafii odbędzie się Msza Święta za nasze miasto. Podczas Mszy Świętej będzie posługiwała wspólnota Effatha.

7. Zgodnie z odezwą Ks. Biskupa Wiesława Meringa po Mszach Świętych jest zbiórka do puszek na budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych.

8. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, które zaopiekują się małoletnimi, obdarzą je miłoscią i troską. Sprawią, ze rodzina zastępcza stanie się dla nich bezpiecznym i spokojnym miejscem. Szczegółowych informacji wszystkim zainteresowanym udziela Zespół ds. Rodziny Pieczy Zastępczej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Żytniej 58.

9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i pamiętamy o was w modlitwie.

11. W tym tygodniu do Pana odeszli: Krystyna Klepacz, Krystyna Wiśniewska. Franciszek Martofel, Janina Krzyszczak i Wanda Ręczkowska. Wszystkich zmarłych Parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…