27 Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Za każdy gest wsparcia i budowania żywego pomnika naszego papieża, składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj o godzinie 16.00 spotkanie Ministrantów Honorowych, zapraszamy.

3. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy.

4. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca . W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe odbywa się każdego dnia o godzinie 17.15. W poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 16.30 różaniec dla dzieci, a dla młodzieży w czwartki o 17.15. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka; w piątek- bł. Honorata Koźmińskiego, kaplana .

6. W sobotę – przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców. Z tej racji pragniemy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz dyrekcję i pracowników szkół, przedszkoli i ośrodków zaprosić na Mszę świętą w ich intencji, w czwartek 12 października o godzinie 18.00.Będziemy się również ,modlić za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne. Po Mszy świętej zapraszamy na wspólną agapę na plebanię.

7. W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski o godzinie 17.15 iMsza święta z procesją o godzinie 18.00 w górnym Kościele. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

8. Świetlica „ Trampolina” ogłszasza konkurs dla dzieci na prace plastyczną przedstawiającą jedną z tajemnic różańca świętego. Technika dowolna . Prace przyjmujemy do 25 października w Świetlicy „ Trampolina”.

9. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.

10. Pragniemy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału już w jubileuszowym X Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Deo Gratias”. Chcemy szczególnie w tym roku poprzez śpiew dziękować Bogu za 100- lecie objawień Matki Bożej w Fatimie, 300 – lecie koronacji Matki Bożej Częstochowskiej i 50 – lecie koronacji Matki Bożej w Licheniu. Festiwal „Deo gratias” trwa dwa dni. Orioński Festiwal Piosenki Religijnej „DEO GRATIAS 2017`” odbędzie się w dolnym kościele Parafii Najświętszego Serca Jezusa we Włocławku w dniach 20 i 21 października 2017 roku. Piątek i sobota są dniami konkursowymi, natomiast w piątek o godzinie 19.00 i w sobotę o godzinie 16.00 odbędzie się koncert gwiazdy festiwalu.

11. Ministranci rozprowadzają kalendarze po Mszach świętych. Kalendarze można również nabyć w zakrystii. Zapraszamy do wsparcia funduszu ministranckiego.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i pamiętamy o was w modlitwie.

13. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.

14. W tym tygodniu odeszli do Pana : Anna Makowska, Sławomira Nakonowska, Roman Drojczyk, Elżbieta Ziółkowska , Marcin Koperski i Kazimiera Kołtuńska.Wszystkich zmarłych Parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…