6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6 maja 2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 17.30. O godzinie 17.30 nabożeństwo majowe.

2. Dzisiaj zapraszamy na kiermasz książki katolickiej i dewocjonali, który odbędzie się przy wejściu do dolnego Kościoła w punkcie Caritas. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na cele naszej świątyni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i kupnem.

3. Dzisiaj o godzinie 16.30 na plebani odbędzie się spotkanie Ministrantów Honorowych.

4. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa związane z dniami krzyżowymi, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących.

5. Próby dla dzieci komunijnych w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 16.00. Obecność obowiązkowa.

6. W poniedziałek o godzinie 19.00 próba kandydatów do bierzmowania w górnym Kościele, obecność obowiązkowa.

7. We wtorek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. To dzień imienin J.E. Ks. Biskupa Stanisława Gębickiego. Polecajmy go w naszych modlitwach, wypraszając zdrowie i potrzebne łaski w posłudze pasterskiej naszej diecezji.

8. Wyjazd na nocne Czuwanie Rodziny Oriońskiej do Częstochowy w czwartek o godzinie 15.00 z placu przy Kościele. Przewidywany powrót piątek godziny poranne.

9. W piątek 11 maja o godzinie 16.30 w dolnym Kościele – spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.

10. W sobotę o godzinie 9.00 w górnym Kościele odbędzie się nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin.

11. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy ziemskie życie Jezusa Chrystusa.

12. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, natomiast o godzinie 13.00 rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Msze święte w tym dniu odprawiane będą o godzinie 7.00, 8.30, 11.30 w dolnym Kościele.

13. 13 maja w niedzielę zapraszamy wszystkich Parafian na 17.30 do górnego Kościoła na nabożeństwo majowe, a 18.00 Msza święta fatimska połączona z procesją.

14. Przedszkole „ Kraina Bajek” przy naszej Parafii prowadzi nabór dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na rok szkolny 2018/2019. Liczba miejsc ograniczona. Informacje pod numerem telefonu: 54 233 22 21.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na figurę św. Michała Archanioła. Ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub osobiście u ks. Proboszcza.

16. Orioński Instytut Świecki organizuje rekolekcje dla kobiet pt. „ On ją zapytał : Czego pragniesz?” Jeśli chciałabyś znaleźć w sercu odpowiedź na to pytanie, to czekamy na Ciebie w dniach 11- 13 maja w Niepokalanowie – Lasku, ul. Teresińska 32. Zapisy na rekolekcje : dorota@maryjni.pl, tel. 691-323-010.

17. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy katolickiej. Prasę możemy nabyć w zakrystii.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i pamiętamy o was w modlitwie.

19. W tym tygodniu do Pana odeszli: Kazimierz Radkowski, Marcin Hęś. Wszystkich zmarłych Parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…