X Festiwal Deo Gratias

W dniach 20 i 21 października odbył się X Orioński Festiwal Piosenki Religijnej Deo Gratias. Patronat nad festiwalem objął J.E. Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering. Pierwszego dnia festiwalu wystąpiło 18 uczestników z Włocławka, następnego dnia 28 uczestników z całej Polski. Każdego dnia odbył się koncert zespołu „Sanctus” z Gdańska. Atmosfera podczas całego festiwalu była wspaniała i uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny.

Podajemy listę zwycięzców:

Kategoria dziecięca Soliści :
Nagroda Specjalna dla Tymona Wolak (5 lat) z Wołomina ( Parafia św. Józefa Robotnika), Axela Dropa ( Strzelno) i Sandry Wawer ( Strzelno)
I miejsce dla : Zuzanny Giszczak z Włocławka ( Parafia NSJ),Patrycji Miłek z Baruchowa ( Parafia św. Trójcy), Szymona Wolak z Wołomina ( parafia św. Józefa Robotnika).
II miejsce dla Nicoli Lorenc, Agaty Kaczmarek z Aleksandrowa Kujawskiego( Parafia Przemienienia Pańskiego), Marii Teresy Traczyk z Wołomina ( Parafia św. Józefa Robotnika).
III miejsce dla Gabrieli Kupiec, Wiktorii Rosa, Krystyny Głuch, Wiktorii Werstak wszystkie z Wołomina ( Parafia św. Józefa Robotnika)

Wyróżnienie za udział: dla Alicji Leśniewskiej z Lipna i Sebastiana Sikory – Przysieckiego z Włocławka( Parafia NSJ).

Kategoria dziecięca Zespoły:
Nagroda Specjalna dla zespołu „ Fantazja” z Malborka ( Parafia Ducha Swiętego), dla zespołu „ Na Duchową Nutę” z Michelina ( Parafia Ducha Swiętego).
I miejsce dla Scholi „Aniołki” z Parafii św. Wojciecha w Zagłobie oraz dla Zespołu „Nazaret” z Parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie.
II miejsce dla zespołu „ Latorośl” z Parafii Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim oraz dla duetu Justyna i Marta Domańskie również z Parafii Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Wyróżnienie za udział: dla zespołu „Sonorko” z Baruchowa.

Kategoria młodzieżowa Soliści:
Nagroda Specjalna: dla Katarzyny Wojciechowskiej z Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Orionistek we Włocławku, Pauliny Pyszkowskiej z Włocławskiego Studium Organistowskiego, Viktorii Kaczyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku, Gabrysi Borkiewicz z Parafii NSJ we Włocławku, Michała Kamińskiego z Lipna, Mai Królak ze Strzelna, Małgorzaty Kowalczyk
I miejsce dla Aleksandry Wilińskiej z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku i Natalii Dzik z Parafii Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.
II miejsce dla Karoliny Choziak z Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku, Agnieszki Lewandowskiej, Weroniki Zielińskiej, Pauliny Stasiak z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku, Anny Antosik i Anny Zarzyckiej z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku.

Kategoria młodzieżowa Zespoły :
Nagroda Specjalna dla Chóru Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, dla zespołów „ Trampolina” i „Sursum Corda” z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku, zespołu Postulatu Sióstr Orionistek z Zalesia Górnego, zespołu „ Te Deum Laudamus” z Parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie i dla duetu Damian Kudła i Radek Zalewski z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku.

Pragniemy z całego serca podziękować J.E. Ks. Biskupowi Wiesławowi Alojzemu Meringowi za objęcie honorowego patronatu nad naszym festiwalem. Dziękujemy ks. Proboszczowi Pawłowi Szymańskiemu za organizację, nagrody i przesympatyczną atmosferę podczas festiwalu. Podziękowania ślemy pod adresem jury: paniom Agnieszce Dondalskiej, Iwonie Grzelczak, panom Piotrowi Grabowskiemu, Michałowi Lorek, Arkadiuszowi Szulc, Jackowi Kotyńskiemu , panom akustykom: Wiktorowi Bartos i Tomaszowi Marciniak ze Zduńskiej Woli, dziękujemy konferansjerom za prowadzenie festiwalu : pani Wioletcie Jankowskiej i panu Mateuszowi Wojtczakowi, dziękujemy studiu filmowemu Wojciech Trząsalski z ul. Miedzianej we Włocławku, dziękujemy portalom internetowym: q4.pl, promocjewłocławskie.pl, orione.pl , Radiu Hit, Centrum Sceny Włocławek, Gazetom Niedziela i Nasz Dziennik za patronat medialny. Serdeczne Bóg zapłać naszym kochanym wolontariuszom z świetlicy „ Trampolina” za ofiarowaną pomoc, służbę i czas.

Foto by Majka Szczupakowska

Foto by Parafia NSJ